• +48 502 21 31 22

Tydzień informacyjny dla obywateli Ukrainy przedłużony. Тиждень інформації для громадян України

W trakcie trwania akcji będzie można uzyskać m.in. informację na temat sposobu składania wniosków o udzielenie zezwolenia na pobyt. Під час заходу ви зможете отримати: інформація про те, як подавати заяви на дозвіл на проживання.

Tydzień informacyjny dla obywateli Ukrainy przedłużony. Тиждень інформації для громадян України

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem tygodniem informacyjnym skierowanym do obywateli Ukrainy posiadających numer PESEL ze statusem „UKR”, który odbywał się od 27 do 31 marca, przedłużony został okres jego trwania o kolejny tydzień, czyli od 3 do 7 kwietnia w godzinach 8:00-18:00.

Obsługa w ramach akcji prowadzona będzie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25 (stanowisko 24) wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty poprzez internetowy system rezerwacji www.bezkolejki.eu/suw. W trakcie trwania akcji będzie można uzyskać: informację na temat sposobu składania wniosków o udzielenie zezwolenia na pobyt za pośrednictwem modułu www.mos.cudzoziemcy.gov.pl, pomoc przy wypełnianiu wniosków o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, pomoc w weryfikacji wymaganych dokumentów itp.

Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa umożliwia od 1 kwietnia 2023 r. obywatelom Ukrainy posiadającym numer PESEL ze statusem UKR składanie wniosków o udzielenie następujących typów zezwoleń: zezwolenia na pobyt czasowy i pracę, zezwolenia na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji oraz zezwolenia na pobyt czasowy w celu prowadzenia działalności gospodarczej.

Więcej informacji dotyczących zezwolenia na pobyt czasowy i pracę oraz prowadzenie działalności gospodarczej dla obywateli Ukrainy posiadających status „UKR” znajduje się na stronie internetowej Urzędu do Spraw Cudzoziemców pod linkiem: https://www.gov.pl/web/udsc/zezwolenia-na-pobyt-dla-obywateli-ukrainy-objetych-ochrona-czasowa.fot. freepik.com
oprac. /kp/

Podobne artykuły

Wyszukiwarka